ICDL چیست؟

ICDL چیست؟

گواهینامه کار با کامپیوتر در حوزه اروپا (ECDL) و خارج از اروپا گواهینامه بین‌المللی ICDL نامیده می‌شود. این گواهینامه یک استاندارد جهانی برای مهارت‌های کامپیوتری محسوب شده و یک گواهینامه شناخته شده و معتبر بین‌المللی به داوطلب ارائه می‌دهد که مورد تأیید، انجمن‌های کامپیوتری، سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های تجاری می‌باشد. این گواهینامه تنها گواهینامه بین‌المللی است؛ که در ایران صادر شده و خدمات آزمون و آموزش دوره‌های مورد تأیید را در سطح کشور ارائه میدهد.

 ویژگی‌ها:

•  استاندارد‌‌‌‌ جهاني براي مهارت كامپيوتري كاربر به شمار می‌رود.

 توسط انجمن‌هاي كامپيوتری، سازمان‌هاي بين‌المللي مانند یونسکو، دولت‌ها، بخش علمی و .دانشگاهی و سازمان‌های خصوصی تأیید شده است.

 رایج‌ترین گواهي‌نامه‌ي مهارت‌ كاربري كامپيوتر در جهان (بيش از 11 ميليون داوطلب) به شمار می‌رود.

 منحصر به کار با یک نرم افزار خاص نیست.

 دوره‌هایی هستند كه از نظر كيفيت مطمئن بوده و به عنوان یک برنامه برتر و کاربردی تأييد گرديده است.

 در 148 كشور شناخته شده است.

  41 زبان ترجمه شده است.

 این گواهی‌نامه‌ها مورد تأیید بزرگ‌ترین مؤسسات آموزشی دنیا می‌باشد. یادگیری قابل انعطافی را ارائه می‌دهد.

  

درباره آزمون‌های  ICDL  بیشتر بدانید:

این گواهی‌نامه‌ها شامل آزمون‌هایی از مهارت‌ها و توانايي‌هاي عملي داوطلب بوده و 13 ماژول مجزا را پشتیبانی می‌کند كه مباحث تئوري و عملي كامپيوتر را تحت پوشش دارد. تجربه ما در اجرای برنامه‌ها در سیستم‌های آموزشی و سازمان‌های دولتی نشان داده است؛ برای آن که فرد بتواند فرصت اشتغال بدست آورد، لازم است حداقل در7 مهارت از مجموعه مهارت‌هایICDL ، توانایی‌های لازم را کسب کند. ضروری‌ترین و مهم‌ترین این مهارت‌ها، ماژول های 2،3و7 بوده و چهار ماژول دیگر بنا به نیاز داوطلب، از بین 10 ماژول تعریف شده در گروه ICDL انتخاب می‌شود.

مهارت‌های ICDL:

مهارت 1. مفاهيم فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT

مهارت 2. استفاده از رایانه و مديريت فايل‌ها؛

مهارت 3. واژه پرداز؛

مهارت 4. صفحهگسترده؛

مهارت 5.  پايگاه داده؛

مهارت 6. ارائه مطلب؛

مهارت 7. ارتباطات و اطلاعات؛

مهارت 8.2D Computer Aided Design (2D CAD) ؛

مهارت 9.ImageEditing؛

مهارت10.WebEditing؛  

مهارت 11. Health Information System؛

مهارت12. IT Security؛

مهارت13. Project Planning.

 

آزمون ماژول 1 شامل سؤالات تستی از دانش مفاهیم فناوری اطلاعات كامپيوتر در سطح عمومي و ماژول‌هاي 2 تا 13 آزمون‌ مهارت‌هاي عملي هستند.

 در این دوره سه نوع گواهي‌نامه بين‌المللی ارائه می‌شود که عبارت‌اند از:

1. گواهي‌نامه تک ماژولی: اين گواهي‌نامه برای تک مهارتی که کاربر آزمون داده و نمره قبولی اخذ کرده، صادر میشود. در اين گواهي‌نامه، نام مهارتی که کاربر در آن آزمون داده نيز دقيقاً قيد می‌شود.

 2. گواهي‌نامه بين‌المللی برای سواد ديجيتالICDL Start ‌‌: گواهي‌نامه ICDL Start الزاماً با گذراندن 4 مهارت صادر مي‌شود. در Start ICDL، سه مهارت 2،3و7 پیشنهادی می‌باشد به این معنی که هر 4 مهارت می‌تواند انتخابی باشد و الزام در هیچ‌یک از مهارت‌ها وجود ندارد.

3. گواهی‌نامه ‌بین‌المللی توانايي ديجيتالICDL Certificate : که الزاماً با گذراندن 7 مهارت صادر‌ می‌شود. برای اخذ گواهی‌نامه Certificate ICDL باید نمره قبولی در سه مهارت 2،3و7 را کسب کرده و 4 مهارت دیگر را از بین 100 مهارت باقی‌مانده انتخاب کند.

 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق است به  موسسه تحقیقاتی رایمند پژوه  و  استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. .
طراحی و برنامه نویسی توسط رایمند پژوه